پوشش بیمه با شکست حرز چیست

سرقت با شکست حرز چیست؟

شکست حرز به معنی عبور کردن از مانع می باشد، به طور مثال اگر دزد برای سرقت از منزل شما قفل را شکسته باشد یا از دیوار به داخل خانه پریده باشد و اموالی را به سرقت برده باشد، دزدی با شکست حرز رخ داده است. دقت داشته باشید که اگر درب خانه شما کاملا باز باشد و دزد بدون دردسر وارد منزل شود، شکست حرز اتفاق نیافتاده است.

بیمه سرقت با شکست حرز چیست؟

یکی از پوشش های تکمیلی در بیمه آتش سوزی است که اگر دزد با شکست حرز وارد منزل شما شود و اموال شما را به سرقت ببرد، شرکت بیمه گر موظف به جبران خسارت به بیمه گذار می باشد. لازم به توضیح است که اگر دزدی صورت گرفته باشد اما همراه با شکست حرز نباشد، شرکت بیمه گر موظف به جبران خسارت نمی باشد، زیرا در این مواقع علت اصلی سرقت، کوتاهی بیمه گذار بوده است.

شکست حرز در سرقت موبایل چیست؟

اگر سرقت موبایل همراه با باز کردن یا شکستن قفل صورت گرفته باشد، سرقت با شکست حرز رخ داده است و بیمه گر موظف به جبران خسارت می باشد. لازم به توضیح است که کیف قاپی و گوشی قاپی جزء سرقت با شکست حرز نبوده و شرکت بیمه گر خسارتی در این مواقع پرداخت نخواهد کرد.

خسارت های تحت پوشش در شکست حرز چیست؟

برای آشنایی کامل با این بیمه نامه باید با خسارت های تحت پوشش یا انواع شکست حرز آشنا باشید، در ادامه برخی از خسارت های تحت پوشش در سرقت با شکست حرز ذکر شده است:

  • بالا رفتن از دیوار
  • شکستن درب
  • شکستن قفل
  • باز کردن قفل با شاه کلید، سیم و سایر موارد از این قبیل
  • سرقت اموال با تهدید مالک
  • باز کردن قفل ماشین

شرایط خرید بیمه سرقت با شکست حرز چیست؟

شرایط لازم برای بهره مندی از این بیمه نامه در شرکت های بیمه ای مختلف به موارد گوناگونی بستگی دارد، به طور مثال در برخی از شرکت ها می توانید بدون شرایط خاص این پوشش را فعال کنید اما در اکثر شرکت ها برای خرید این بیمه باید حتما ساختمان مجهز به دوربین مدار بسته، نگهبان، درب ضد سرقت و سایر موارد امنیتی باشد.

خرید بیمه سرقت با شکست حرز

همانطور که در ابتدا گفته شد، سرقت با شکست حرز یکی از پوشش های تکمیلی در بیمه آتش سوزی است، بنابراین برای فعال کردن این بیمه، باید ابتدا نسبت به خرید بیمه آتش سوزی اقدام فرمایید. پس از خرید بیمه آتش سوزی و پرداخت حق بیمه مربوط به سرقت با شکست حرز، این بیمه نامه برای شما صادر خواهد شد.

خرید بیمه آتش سوزی

در صورتی که تمایل به خرید پوشش شکست حرز دارید، باید ابتدا برای خرید بیمه آتش سوزی اقدام کنید. بیمه آتش سوزی یکی از بیمه های اجباری و بسیار کاربردی برای ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری می باشد که خسارت های وارد شده به محل بیمه شده در اثر آتش سوزی، صاعقه و انفجار را جبران می کند. لازم به توضیح است که این بیمه دارای پوشش های تکمیلی بسیار زیادی می باشد که بر اساس این پوشش ها می توانید اکثر خسارت هایی که ممکن است برای ساختمان رخ دهد را از شرکت بیمه گر دریافت کنید.

جمع بندی

در این مقاله به طور کامل در مورد پوشش سرقت با شکست حرز و شرایط خرید آن توضیح داده شد، همانطور که گفته شد، اگر سارق با زور به محل بیمه شده وارد شده باشد و اموالی را به سرقت برده باشد، شکست حرز رخ داده است و در صورتی که ساختمان شما بیمه باشد، شرکت بیمه گر موظف به جبران خسارت می باشد. همانطور که گفتیم یکی از شرایط اصلی برای فعال کردن این بیمه، داشتن بیمه آتش سوزی می باشد. در صورت داشتن هر گونه سوال در مورد این موضوع می توانید با شماره تلفن 66122812 021 شرکت اعتماد انرژی تماس حاصل فرمایید یا پیام خودتان را به آدرس ایمیل INFO@etemadenergy.com ارسال فرمایید

Submit your response

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *